Zabiegi Cennik

WYSZUKIWARKA ZABIEGÓW

Wybierz przynajmniej jedną kategorię,
a następnie kliknij szukaj

Wyszukaj po słowie kluczowym

Kupon na pierwszy zabieg:

20zł

Odbierz kupon

Zabiegi
na twarz
Zabiegi
na ciało
Masaże i spa Rytuały Japońskie Dla mężczyzn Kwasy Trwała
depilacja
Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Medycyna
estetyczna
Pakiety
zabiegowe
Regulamin
Zabiegi na twarz Zabiegi na ciało Masaże & SPA Rytuały japońskie Zabiegi dla mężczyzn Kwasy Trwała depilacja Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Medycyna estetyczna Pakiety zabiegowe

Pokonajmy cellulit

Yasumi pomoże Ci zlikwidować cellulit

Cellulit, skórka pomarańczowa, lipodystrofia. Wszystkie te określenia dotyczą tej samej przypadłości - nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej pod skórą, która jest zmorą wielu kobiet, nawet tych bardzo młodych. Powstawaniu cellulitu sprzyja nieprawidłowe odżywianie i wahania ciężaru ciała. Ponadto do czynników pobudzających procesy powstawania cellulitu należy stres, środki antykoncepcyjne, papierosy, statyczny tryb życia czy ucisk spowodowany ciasnym ubraniem. Nie bez znaczenia jest również czynnik genetyczny. Aby zmniejszyć objawy cellulitu należy wyeliminować lub ograniczyć produkty wysokokaloryczne, kawę i alkohol. Szczególnie należy zadbać o zawartość w diecie składników, które poprawią mikrokrążenie skóry oraz usuną z organizmu wolne rodniki tlenowe.

Jak powstaje cellulit?

Patologiczne zmiany w podskórnej tkance tłuszczowej zaczynają się od zaburzeń mikrokrążenia krwi i limfy. Zwiększa się przepuszczalność naczyń krwionośnych, w przestrzeni międzykomórkowej gromadzi się płyn. Jednocześnie komórki tkanki tłuszczowej powiększają swoją objętość i wzmacniają ucisk na naczynia włosowate, zwiększając przepuszczalność ich ścian. Wokół komórek tłuszczowych zajętego obszaru pojawiają się mikrotętniaki, może dojść do mikrozatorów i żylnych teleangiektazji (pajączków) oraz do zmniejszenia stężenia kwasu hialuronowego. Skóra w tym miejscu staje się sucha i mniej elastyczna, pojawiają się zgrubienia i nierówności, najczęściej w okolicy bioder, na udach, wewnętrznej stronie kolan, na pośladkach, ramionach oraz w okolicach łokci.

Etapy rozwoju cellulitu

I stadium: skóra jest gładka podczas stania i leżenia, natomiast po ujęciu w fałd (test szczypania) pojawiają się nierówności (zjawisko materaca)

II stadium: nierówności skóry widać w pozycji stojącej, ale w leżącej skóra jest gładka

III (zaawansowane) stadium: skóra jest pagórkowata, zarówno w pozycji leżącej, jak i stojącej. 

 

Jak walczyć z cellulitem?

Polecane zabiegi

 

Opracowanie na podstawie: 

1. Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Mała Encyklopedia Zdrowej i pięknej skóry, "Twój STYL", 2006, s. 12

2. New York Times, "Treating Cellulite?"

3. www.twojadieta.pl/uroda/88/Dieta-w-walce-zcellulitem

Zobacz inne porady